Poezi: Naim Frasheri- Atdheu

O Atdhe! Më je i dashur sa më s’ka Më je nënë, më je motër, më je vlla. Nga ç’ka rrotull më i shtrenjti ti më je, Je më i miri nga çdo gjë që ka ky dhé.

naim_frasheri_atdheu01

Shperndaje ne
Updated: 17 Mars, 2015 — 18:36

The Author

Admin

1 Comment

Add a Comment
  1. Naim Frasheri, Poet Kombetar, me i madhi, me i ndricmi, i pavdekshem. Gjuha shqipe pa Naimin do te ishte shume e varfer. Pa Naimin ne nuk do te kishim njohur as Skenderbeun…Le ta kujtojme dhe nderojme perjetesisht jeten dhe vepren e ketij Shqiptari te Madh, Naim H.Frasheri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.