Kosovë: Urime Pavarësia!

Jemi shumë të gëzuar,
Për këtë ditë të bardhë,
Tani në Kosovën e lirë,
Po valon flamuri Kombëtar!

Gëzohuni ju fëmijë,
Kudo në botë që jeni,
Për pavarësinë e Kosovës,
Krenar të gjithë ne jemi!

Kjo ditë sot festohet,
Në atdhe dhe në mërgim,
Nga të gjithë shqiptarët,
E përvuajtur të vendit tim!

Kosovë, sot po rrëzon dielli,
Kosovë, sot është i kaltërt qielli,
Kosovë, gjithandej, kënga po jehon,
Kosovë, flamuri Kuq e Zi, po valon!

Urime! Kosovë për këtë ditë,
Me gëzim të madh e kemi prit,
Tani festohet, kudo kjo ditë,
Urime Kosovë, Urime kjo Pavarësi!

Zeqir Asllani,
Me 11.02..2017. Shtutgard.

Shperndaje ne
Updated: 13 Shkurt, 2017 — 09:39

The Author

Zeqir Asllani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.