Me Skenderbenë në ballë të protestët….

“Duke mbrojtur dhe kultivuar kulturën tonë të pastërt Shqipëtare, ne mbrojmë dhe i bëjmë edhe më të paprekshëm edhe kufijt tanë”.

-Nuk mund të rri anash dhe pa bërë një përshëndetje të gjithë pjesmarrësve të “protestës” së sotme!
Vërtet u gëzova shumë,nuk kishte as edhe një incident,as edhe një më të voglin,përkundrazi, madhështore dhe akoma më të bukur e bëri FLAMURI ynë kombëtarë,valvitej i lirë dhe pa komplekse,në sheshin e Prishtinës-Gjergj Kastrioti-.
Uroj me zemër… kjo kulturë e të protestuarit të kultivohet-“imponohet” edhe në pjes tjera të trevave shqipfolëse.
Pamvarsishtë se unë nuk i përkas as edhe një “partie politike”, unë përgëzoj gjithë ata pjesmarrës që ishin të shumtë në numër,ishin të qetë dhe të kjartë në kërkesat!
Nga ana tjetër, përgëzoj edhe Policinë e Republikës së Kosovës,sjelljet e tyre korrekte, në çdo rast ishte për tu vlersuar.
Me kete foto te t’madhit Gjergj Kastrioti, gruas se pare te Arberit, Donika Kastrioti dhe disa fragmente te kohes-vargje- te thurruara gjate dasmes se tyre dhe kane mbetur goja gojes (tash me te shkruara) qe nga ajo kohe…mirenjoheje per te gjithe pjesmarresit e “protestes” se sotme dhe Ploceve qe i kemi te gjithe si syte e ballit,si dhe gjithe juve miqt e mi qe me shoqeroni gjate gjithe kohes!

Nga ZEMRA FALEMINDERIT

Shperndaje ne
Updated: 1 Tetor, 2018 — 04:58

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.