Të faleminderit nga zemra o trim,ti dhe gjithçka pate për të mbrojtur nderin e atdheut, ngjyrat e flamurit kombëtar.

Adem Jashari
(Kështu shkruante At Gjergj Fishta në poemën “Lauhuta e Malsisë”)!

-Ma mirë n’varr, e mu qa për mall,se ner turk e shkja, me nej për gjall.

-“Prit zemrimin tim shkja,
nuk më kap të gjallë jo,
pa u farue burra, fëmij e gra.
Këtu në Drenicë,
në tokën e të parëve,
jetën japim si me le,
për flamur e për atdhe”.

-“Të faleminderit nga zemra o trim,ti dhe gjithçka pate për të mbrojtur nderin e atdheut, ngjyrat e flamurit kombëtar.
Faleminderit,trima luftetarë të liresë,ushtar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”.

Shperndaje ne
Updated: 28 Nëntor, 2018 — 01:59

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.