TALLJE ME QYTETARË

TALLJE ME QYTETARË

Shkruan: ARDIAN HAZIRI

Është bërë rutinë dështimi i seancave konstituive në Kuvendin e Republikës së Kosovës, siç është rutinë tallja e klasës politike me qytetarët e vendit. Koalicioni PAN, si grupi më i madh parlamentar i dalur nga Zgjedhjet Parlamentare të 11 qershorit, ka të drejtën kushtetuese për Kryetar të Kuvendit por që duhet ta jetësojë dhe jo të formulojë arsyetime të paarsyeshme dhe aspak serioze karshi qytetarëve të vendit, të cilët më së shumti po e pësojnë.
Ky koalicion nuk është dashur ta mashtrojë opinionin e gjerë, duke thënë vazhdimisht se shumë shpejtë do t’i themelojmë institucionet.
Nga mbledhja konsultive mes subjekteve politike, përfaqësuesi i koalicionit PAN, z.Enver Hoxhaj ishte vet ai që kërkoi, që Seanca Konstituive të mbahet me 24 gusht, ku tha se do të jenë të pranishëm në kuvend për ta ushtruar të drejtën e tyre kushtetuese dhe prapë po i njëjti, sot doli në foltoren e kuvendit duke u tallur dhe duke thënë se kandidatin e kemi por jo edhe numrat, dhe se na duhen edhe disa ditë kohë.
Vërtetë kjo është tallje me qytetarët, të cilët janë ngopur nga lojërat dhe interesat e ngushta të individëve të caktuar. Duhet urgjentisht të ndërmerren masa dhe të mos ketë bllokada dhe kërkim të kohës se gjoja për disa ditë do të vijmë me një zgjidhje dhe do t’i formojmë institucionet e vendit.
Por siç po shihet situata, zgjidhje nuk do të ketë pa patur zgjedhje. Pasi që shumë e vështirë të ndërtohen raporte bashkëpunimi mes LVV dhe LAA. Vendi po shkon drejtë zgjedhjeve të reja.

Shperndaje ne
Postuar: 25 Gusht, 2017 — 01:34

The Author

Ardian Haziri

1 Comment

Add a Comment
 1. HEU,TALLJE ME QYTETARË;EU,KALLJE KE PYRQEZARË;AH,TRUSHPËRLARË,VRUSHTËRZARË,OH
  DUKE UA FSHIRË TRURIN,KUKE HUA SHQIRË PRURIN,AS TË GJALLË AS TË VDEKUR;QAS TË
  KALLË,RRAS TË PREKUR,TRETUR;TERË NDARË,PËRÇARË N’PARTI OH,TRADHTI;PËR INTERSA
  PËSONALË,INTËRGRASA TERRZOSHKALË,FERRGRO-MRALË,KATASROFALË,AAAH,KANIBALË OUUU
  QE KURRË HE BURRË,A GRUA;NGA KJO GURRË A KRUA,TERË KËTA,PËR HATA,SËBASHKU AH,
  ZË ASHKU,RRASHKU,ME SHEKUJ TEMPUJ,NUK DO NGOPËN,A KUK ZO KOPËN,ME GJAK O PRAG
  SHQIPATRI,PËRGJAKË AAH,TËRFALKË SHKRIPZARI;O LE TË DIHEJ,NXIHEJ,TRADHËTARI,OU
  GJAKATARI,PLAQ OU SHKAQ BARBARI;BANDA,TRANDA,KRYKRIMINELË,SHFRY-SHRIMI NGELË,
  KUKU LELË MANXHE,ZHELË GANXJË;A KËTA JEVXHË,HATA,DERGJË,KANACROZË,BAKTERIOZE,
  QE AKUZOJNË PLAGËT,VRAGËT,MBARË KOMBËTARE,MBARË SHQIPTARE;SE KËTA FERRZI OUUU
  DERRZI,KANË RRËSHQITUR,FERRSHKITUR,NË BALTAKUN TRADHTISË,KAVRAKUN E TRANDISË,
  DUKE NDRRUAR FLAMURIN MBARË SHQIPTARË;DHE,HIMNEN MBARË KOMBËTARE SHQIPTARE,OU
  DUKE SHKELUR,NGELUR,MBI BETIMIN OU VRI SHTEGTIMIN FLAMUR O HIMNE,PRAGUR OUUU
  TRIMNE;MBARË KOBËTARE,MBARË SHQIPATRE;HEEEJ,DO JU VRET DHE PRET,MALLKON MOREE
  SHKALLMON GJAKU DHE PRAGU SHQIPTARIT,VARRET DHE ZJARRET MASIVE,MAFIVE,OUUU-OR
  TË TRADHËTIVE;TROJET DHE HOJET,DUKE BOSHTAISUR,MOSHASTISUR;A PAK U DUKËN Q’NA
  ZHDUKËN MBI 80% POR OUUU,JU-TRADHTARË,OUUU JU,BARBARË;TENTONI,KËRKONI 100% AH
  TERË SHQIPTARINË-SHKRIPKA VËRRINË,EDHE TANI DO GJEGJI SI PËRJETË MOT,EDHE SOT
  I TERË ATDHEU,OUUU,GJERGJI-KASTRIOT-SKENDËRBEU KRY UÇK.USA.NATO.OU,MBARË BOTA
  DEMOKRATIKE,HYREGJNADRIN OUUU,ME ADEM KRYLEGJENDARIN;O,RIGJALLËROJË,PRIBALLË-
  RROJË,QE RIKTEHËJ,RISHPREHËJ,RINGREHËJ,RIPREHËJ;DUKE RIBASHKUAR,RIATDHESUAR,O
  RITRASHGUAR,RIAMSHUAR,OUUU,PËR RINGITJE,RILINDJE,DUKE PRERË PYKATA,OUUU,DUKE
  BERË GJYKATA,PËR MEKATËN,FERRGATËN,TERRNGRATËN;TERË HOLOKAUSTE,ROLOMAMUZDE,OR
  MË KATASROFALË,MË KANIBALË,PËR DENIMIN,DERMIMIN,TERË KAKATSTROFALËS,VRER OUU,
  KANIBALËS,QE NUK NGOPËN,AS NUK GOPËN,ME GJAK OU PARG SHQIPTARI,AHIII,GJAK OUU
  PRAG SHQIPATRI!.TË FAFA NJË REFUGJAT LUFTË NGA KOSOVA NË USA.VETËM NJËRI OUUU
  NGA DHJETA MILIONË GADI TERË SHQIPTARIA,SHKRIPKA VËRRIA;MBARË DIASPORA OUUU-O
  PRIA DORA;PËR RINGRITJE,RILINDJE MBARË KOMBËTARE SHQIPATRE!WANAQUE,N.J.USA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Bashkimi i Shqipërisë © 2014 Bashkimi i Shqiperise
Show Buttons
Hide Buttons