EDHE ZEMRA QAU

 

POETJA: SEMINE HASANI

EDHE ZEMRA QAU

Kur pashë që ty s’të duan
Por ti gjithkë don
Kur dikush neveritet nga ti
Papritmas syri lotoi
Kur aq shumë të qahet
por askush s’do për të parë
U luta,- shëroje o Allah
Më fal o xhaxha
që nga ti jam neveritë
Kur ti më ke ndihmuar
Kur prisja ndihmën e tjetrit
Kur ti më the
-M’i jep këto libra
të shoh çfarë janë
Tani mallkoj pse duart s’m’u thanë
Iu luta Zotit, jo për tjetër
Por që t’më falte
Sepse zemra qante
dhe kurrë nuk ndalte
Shpirti pëshpëriti
-o Zot ndihmoji
Nga sëmundja shëroji
Isha urrejtëse
S’di si u bëra kështu
Asnjë gabim të bëj s’ dua
Më trandet zemra,
po bëra mëkat
Gjithë natën mendoj
Pa pushuar aspak

Shperndaje ne
Updated: 3 Shtator, 2017 — 07:26

The Author

SEMINE HASANI

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.