Thertorja Ballkanike e pergatitur prej dekadash: Shqiptaria ne rrezik, sot me shum se kurre

Shkruan: Besim Koliqi

ndarja_re5020

Ndarja e re

Qeverite shqiptare dhe kosovare jane marre peng nga sherbimet serbe dhe greke. Nepermjet kapjes se krereve te partive politike, e po keshtu automatikisht te kryeministrave qe shkojne e vijne, serbet dhe greket, me mekanizma gati te padukshme, imponojne levizjet e tyre, synimet e tyre, emerimet e tyre dhe politikat e tyre duke e shtyre Shqiperin, Kosoven dhe Maqedonine drejt gremines.
Reformat strukturore, emerimet e meritokracise dhe projektet zhvillimore kane ngecur sepse kryeministrat shqiptare kane qene dhe jane ende peng e te kaluares se tyre, te komanduar si kukulla nga sherbiet e huaja antishqiptare.
Si pasoje, Shqiperia eshte e fundit ne rajon e ne Europe. Shqiperia eshte ne prag fallimentimi. Burimet njerezore shqiptare ikin nga Shqiperia per arsye keqtrajtimi, shantazhi dhe kercenimi. Qellimi final: Shqiperia, Kosova, Maqedonia e rrenuar dhe ndarja e tyre sipas orekseve te kahershme midis Greqise, Serbise, Turqise, Puglies italiane.

venizelos1-1 Rama-Thaçi-Ahmeti-Thaçi, peng te sherbimeve antishqiptare. Per kete arsye nuk leviz asgje per te mire, perkundrazi, çdo gje shkon teposhte.

Emerimet ne qeveri dhe sektore drejtues, te diktuara nga shembimet serbe, greke dhe turke. Mbiemra greke, vllehe, sllave, gollobordas: keto jane emerimet ne qeverine e re.
Fryma: krejtesisht antishqiptare, krejtesisht anti zhvillimore.

Dita e re duket qe ne mengjes !!!

Ky eshte alarm ! Mos u besoni. Na genjyen !

Amerikanet nderkohe,e kane hequr prizen. Ambasadori i tyre i merzitur me ne qe i thame te verteten gjithe keto kohe, gati 2 vjet me rradhe, mbi te gjitha për performansen e tij qesharake, diletante, sikurse edhe mbi armet kimike, nuk po e raporton siç duhet situaten ne Shqiperi e ne rajon. Mesa duket, thelle-thelle, ky burokrat i vogel inatçi, kenaqet qe gjerat po rrokullisen per nje popullate qe e poshteroi kaq shume, qe i prishi deri edhe karrieren, qe ia tregoi limitet e tija karakteriale dhe profesjonale.
Pra amerikanet, “miqte” tane me llafe, jane duke pare me sarkazem dhe kenaqesi nje ndeshje “qensh pitbulle” qe po perballen me prapaskena e agjentura, dhe qe shum shpejt do shyhen mes vedit.

S.O.S. !!!

Greket pergjojne telefonat, bashke me turqit, kurse serbet kane njerzit e terrenit…  Shikoni ku hane dreka e darka kryeminstrat tane, kush iu flet tek veshi gjithe kohes si turtull, kush ua kontrollon celularet, kush iu jep urdhra  Jemi peng, te gjithe !!! Jemi ne rrezik !!!

Greeeeqiiiaaaaa !!!
Seeeerrbiiiaaaa !!!
Tuurqiiiaaaaaa !!!

Puuuugliiaaaaa !!!

Raaaamaaaaa – Thaaaaçiiii … Soros-inaaaaaeeeet:-(

Shperndajeni ju lutem, sepse kjo ka lidhje edhe me heqjen e statusit te vizave qe hyn ne fuqi neser, pasi pritet me siguri ta larte nje thertore ne ballkan, siodomos ne trevat shqip-folese 

Shperndaje ne
Updated: 23 Mars, 2015 — 09:47

The Author

Admin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.