ALARM !

ALARM !
Sërish, përmes tokave tona, rrezikohemi ne,rajoni, dhe e gjithë Europa.
-Sërish,vendi ynë pikëreferim,nga ku…për t’vendosur ndikimin,në Ballkan,Europë e më gjërë…!
Shetisin lirshum hijenat vrasëse,duke përmbysur një histori të tërë,nga ku,qytetrimi bëri hapat e parë.
Ndërtimi i Kazermës (xhami) turke, në Tiranë dhe fillimi punimeve,i asaj në Prishtinë…!
Përfundimishtë, ne, jemi të ripushtuar, nga turku.
-Të ashtuquajturat xhami,”shtëpia e zotit”,në fakt,janë kundër Zotit.
Zoti na fali vend e jetë,ndryshe nga turku,dallojm në gjuhë,kulturë,histori e gjeografi,jetojmë në dy kontinente të ndara,historikishtë,e përjetsishtë.
-A do të dali…si atëherë,”pa ngjyra”,një popull i tërë,një me ushtrinë, e me udhëheqjen e saj,ti shkuli me rrënjë, bazat ushtarake (si të rusve), kazermat (xhami) turke???
-Atëherë:Me të kuptuar se rusët, po përpiqeshin të prodhonin raketa, e të lëshoheshin-testoheshin nga tokat tona shqiptare,pushteti i atëhershëm, i’u përgjigj me të gjitha forcat!
JO.

-Baza ushtarake e Ruse në Pashaliman-Vlorë…!
Dikur, bardh e zi!
-Bazat ushtarake (xhami) turke…!
Tiranë e Prishtinë dhe jo vetëm!
“Sot, me ngjyra”!

Ja cfarë i thote,Naim Tërnava mikut te tij (pushtuesit :
“Zgjidh e merr zotrote,shijen e gjithsecilit e kam provuar
Vazhdon Tërnava:
Në kokë nuk kanë gjë,por, prapanic…sa të duash”.

Shkruar nga Pal Islam Idrizi 20.07.2020.Ingolstadt

Shperndaje ne
Updated: 1 Gusht, 2020 — 09:00

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.