Thënja Kombëtare: Fahri Xharra

„Mallkimi i historisë është baras me zhdukjen e kombit .“ 

Fahri Xharra

Shperndaje ne
Updated: 9 Gusht, 2017 — 19:57

The Author

Fahri Xharra

2 Comments

Add a Comment
 1. ATDHEU

  Atdheu
  Ka nevojë
  T’i japim
  E jo t’i marrim
  Ndërgjegjja
  E vertetë
  Cdo gjë që ka
  Atdheut ia falë

  Nga Halil Preniqi

 2. “MALLKIMI I HISTORISË ËSHTË BARAS ME ZHDUKJEN E KOMBIT.”KALLKRIMI I MIZORISË
  RËSHTË ZGARAS MË NDUKJËN E LOBIT,GLOBIT;OUUUH,POSI NGA BANDAT,TRANDAT,AAAH,MË
  GJAKPIRËSE,PRAGSHIRËSE;KRIMINELË,KRYKRIMINELË;SHFRIMI NGELË,SHFRYSHRIMI VELË;
  MË POROSI,HË HORRORZI;SI DUKURI ISHA,HISHA;LUKURI BISHA NË KISHA E PISHA,TERË
  KËTA,PËR HATA,TË PA FE,PA KRE,PA ATDHE,PA ATKRE,JEVGJË KANIBALË,DERGJË OUUUH,
  TANIABLË;SI GABELË RRUGAÇERIE;SHI,KËTA LELË FURKLAHPERIE;DUKE NGRENË DHE MISH
  E ASHTA NJERIU,TRISH ME RRASHTA DJERIU;FANATZMA KANCERIOZE,KRRAKAZMA BAKTERI-
  OZE;BISHË E TËRBUAR,ISHË VËRBUAR;PËRBINDËSHË,GËRDITËSHE,KAMIKAZË,LARMISHTAZE;
  XHUNGLLASHE,BURGASHE,FURKASHË;NËN MASAKRA,KASAPRA,SI KASAPË,SATRAPË,TENTUAR O
  PËR TA GLLABËRUAR;TERË VËLLAZËRO-RIHIRO-FARË SHQIPTARINË;OUUUH,PELLAZGO-ILIRO
  MBARË SHQIPTARINË;PORSE,VARR MBI VARR,ZJARR GRI ZJARR,ZVARR VRI ZVARR,ASHTA O
  MBI ASHTA,RRASHTA MBI RRASHTA,SKELETË MBI SKELETË,NGELTETË MBI NGELTETË;OUUU,
  NDËR SHEKUJ OR SHEKUJ,TERË TEMPUJ OR TEMPUJ;PLOT LOT,VARRE MASIVE;ZOT OH ZOT,
  MARRE MARRËZIVE,ZJARRE MAFIVE;TRAGJEDI MBI TRAGJEDI,PRAGJEGRI SI PRAGJEGRI,OU
  EDHE MË ZI,DERDHË FËRRGRI,TERRMRI;THELLUAR,GRELLUAR,THELLË E,MË THELLË,OUUUH,
  GRELLË E,MË GRELLË;DUKE ATAKUAR,ACARUAR,MË GËRHAMËN E VARRIT,O,MË BËRTHAMËN E
  ZJARRIT,GJAKU O PRAGU I SHQIPTARIT;VARGU O HARKU I SHKRIPFARIT,ZGRIPZJARRIT,O
  QE MBËRTHEN,SHPËRTHEN;SHUNGULLIMË,VRUSHKULLIMË TERMETI,TERË TIM E FLAKË,VRER
  SHPRTHIME DALKË;DUKE NGRITUR TIMI E FLAKA,SHPRTHIMI QE DALKA;LARTË MË LARTË
  QIELLIT,ZJARRTË MË ZJARRTË DIELLIT;SHI,EKLIPSI I TOKËS,PERFIKSI I KOKËS,OUUU,
  GLOBI OH KOMBI,MË I PARI,MË I MBARI,SHQIP SHQIPE SHQIPTARIE,SHKRIP SHKRIPE O,
  SHKRIPFARIE,NUK MUND TI MBANË HOLOKAUSTËT,ROLOMAMUZDET;ÇFARROSJE,ÇVARROSJE,AH
  TERË NJË KOMBI,VRERË ZJË KOBI,KORBI;MË ANTI NJERËZORE,MË ANTI BOTËRORE,AHIII,
  SE SA NACIZMI,FASHIZMI,DRAZHIZMI;HITLERIANE,STALINIANE,OOOH,MILLOSHEVIÇIANE,O
  MOJ MJERANE,DJERANE;QE THËRRASIN,BËRTASIN;SHTATË PALË QIELLI,SHTATË PALË TË
  TOKËS;SHTATË VALË DIELLI,OUUU,SHTATË VALË OOOJ,NËNË LOKËS;QE MOS TË SOS,TEK
  RREZIKOHEJ,RREZILOHEJ,EDHE I TERË PLANETI,KLANETI;DJALL BIR DJALLI,AHIII-ORE
  KALL HIR KALLI;ËH,PËRSERI,TERSEVRI,DUKE U PËTERI,QE NGA HIRI,MË I MIRI,OUUU,
  ILIRI;SI FENIKSI,TERFIKSI,PËRFIKSI,QE TË RINGJALLEJ,PRINVALLEJ;PRAP TEPRAP,OU
  RRAP HE,RRAP;PRAP RRAP SHEKULLOR,SHËMBULLORË;GJËRË LART ALTARI LIRISË,ILIRISË
  QE SHKRIPKA VRRISË,OUUU,SHQIPTARISË;QE GJEGJI SI PËRJETË MOT,EDHE SOT,OUUU,I
  MADHI ZOT;NA GJEGJI I TERË ATDHEU,HYREGEJNDA,KRYLEGJENDA,OU,GJERGJI-KASTRIOT-
  SKENDËRBEU;BASHKA,DASHKA,KRY UÇK.HYREGEJNDARIN OUUU,MË ADEM KRYLEGJENDARIN;OU
  SOT,NA GJEGJKA MË TANDEMA;OH,ZOT PLOT O,PLOT;GJERGJA DHE ADEMA!!.TË FALA NJË
  REFUGJAT LUFTË NGA KOSOVA NË USA.VETËM NJËRI NGA DHJETA MILIONË;OH,GADI TERË
  SHQIPTARIA,SHKRIPKA VRRIA;NGA KËSO,PËSO,BANDA,TRANDA;NËN DHUNË,PËRDHUNË,Q’NA
  PËRZUNË;PA KTHIM,PËR AMSHIM,MASHTRIM;GOLGOTE VEÇ SHQIPTARE,MOLKOTE DREQ SHT-
  IPFARE,PËR GRABITJE TROJE TONA,TERË PRAGSHITJE HOJE ZONA;TRASHËGIMI,PASURI,O
  MBARË KOMBËTARE SHQIPTARE;DUKE NA QITUR FARE,PËR NJË PARE;MOMENTË DEMOKRATIKE
  TERË KONTINENTË MË MËMO-ANTIKE,OOOJ MIKE:USA.NATO,TROJE DHE DIASPORA,OUUUH-OR
  HEROJË,PRIA DORA,ORA;RIKTHEHËMI,RISHPREHËMI,RINGREHËMI,RIPREHËMI,OOOOH-O,PËR
  RIBASHKIM,RITRASHËGIM,RIAMSHIM,RIATDHESIM;AHIII,PËR RINGRITJE,RILINDJE,OREEE,
  MBARË KOMBËTARE;OUUU,MBARË SHQIPTARE!!.WANAQUE,NEW JERCEY,USA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.