Shqipja do vazhdon rrugën drejt ndriçimit dhe bashkimit të Kombit…

Për një Rilindasë që është vra e do vritët, një, dhjet e me mijëra tjerë do ngritën… Shqipja do vazhdon rrugën drejt ndriçimit dhe bashkimit të Kombit…

Shqipja do vazhdon rrugën drejt ndriçimit dhe bashkimit të Kombit… Të kalojmë amanetin e të parëve nga dora në dorë gjerë në betejën finale për bashkimin

dhe emancipimin e Kombit Shqiptar dhe Shqiptarëve…

Sa t’jetë jeta, rroft Shqipëria!

Pabesinë e forcave të errësirës, e klerikëve që në shërbim të gjuhëve dhe hegjemonisë kulturore të huaj luftuan gjuhën dhe rilindjën e Kombit Shqiptar me mjetët më mizore.

Të kalojmë amanetin e të parëve nga dora në dorë gjerë në betejën finale për bashkimin dhe emancipimin e Kombit Shqiptar dhe Shqiptarëve… 

Shperndaje ne

The Author

Admin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.