Të nderuar bashkatdhetarë!

Të nderuar bashkatdhetarë!
Ju drejtohem juve me këtë thirrje!
Miq të mi, gjithë juve të nderuar mërgimtarë!
Mos bëni ftesa”njerëzve”që janë në pushtet,pozit e opozit.
“Njerëzve”të komunitetit fetarë.
Pseudo intelektualeve.
Jo,jo pa zgjidhur gjithë lëmshin e krijuar nga vet ata,dhe për çfar!
Vetëm e vetëm për të përfituar nga situatat që krijojnë,kurse neve si
mërgimtarë dhe jo vetëm na turpërojnë.
Sa ishte lufta,Shqipëtarët kudondhur,nxitonin kush për të bërë më shumë,
për të kryer ndershmërishtë detyrat ndaj atdheut,duke u përgjigjur gjithmonë pozitvishtë,qëndronim koklartë.
Kurse sot,ikim sa andej këtej kokulur,jo për fajin tonë.
Tani ka ardhë koha ti ndëshkojmë këta psikopat.
Në tokat tona Shqipëri-Kosovë dhe jo vetëm,hyjnë dhe dalin,lirshëm kriminel të të gjitha llojeve!
Eshtë shëndrruar një vend,vend që u përket më së paku Shqipëtarëve!
E dhimbshme është tu paguash biletën për ardhje e vatje,ketyre që po shkatrrojnë të ardhmen tonë.
Akoma më keq,tu paguash Hotelin gjatë qëndrimit të tyre!
Për çfar,e meritojnë, jo.
Ata,të lartpërmendurit,meritojnë një DRU shpinës,dhe atë me gjëmba.
Ata vijnë tek ne, dhe shesin “mend”,shiten si të ditur,janë fatkeqësia jonë.
Vetëm atëher kur këta “njerëz”të pa përgjegjëshum,që fshihen pas Institucioneve,kuptojnë dhe i vishen punës,për të cilën janë të detyruar ti kryejn me nderë,dhe ti shërbejnë atdheut,atëher dohet të pezullojmë këtë “bojkot”,në të kundërtën,te vihet përsëri në fuqi.
Kazerma (xhami) turko-arabe dhe flamuj të tyre,gjithandej kanë ngulfatur tokën tonë të shenjtë,për të cilën u derdh aq shumë gjakë.
Sërbët dhe grekët po ashtu kanë mbushur me njerëz dhe flamuj të tyre sheshet qytetet tona!
Kriminel pa fund,përveq që vrasin,destabilizojnë vendin edhe deformojnë HISTORIN.
E turpshme.
Pal
Islam Idrizi 2.4.2019

Shperndaje ne
Updated: 5 Prill, 2019 — 15:26

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.