Shqiptare, Mendoje edhe njëherë rrugën që ke zgjedhur!

Rama ik!
Basha ik!
Meta ik!
Nano ik!
Berisha ik!
Hashim ik!
Ramush ik!
Albin ik!
Kadri ik!
Isa ik
…etj etj.
Dhe jo shumë larg(tashmë ka filluar)!!!
Shqipëtar-e -IK-kjo tokë u përket osmanlinjëve-turkut-aleatve të tyre sllav!
-Janë me faj këta (xxx) ik?
Them me bindje PO.
Po ti,unë,gjithë ne,kemi faj?
PO gjithmonë PO.
Do të them po,deri sa të arrijmë ti kuptojmë të PA VERTETAT që serviren nga armiqët tanë shekullor.
-Kurse në krahun tjetër!
Armiqët në forma të të gjitha llojeve,qetësishtë,demostrojnë “forcën”!
Ndikimin e tyre mbi popullin,mbarë hapsirën shqipfolëse!
Pushtohen sheshet qytete e fshatra,edhe ato më të thellat,duke u fshehur pas fesë.
Përhapin ideologji të vdekura,si psh.
perandoris osmane!
Përfitues i saj,është vetem turku dhe aleatët e tij.
Provokojnë nga të katër anët.hyjnë e dalin,sipas dëshirës,
nevojes për përmbushjen e detyrave.
Specialstë të fushave të ndryshme,-antishqipëtare.
Kurse ne,zihemi me njëri tjetrin!
—Traktati i Shën-Stefan, mars 1878,
“Traktati i Paqes”i perandorisë osmane dhe asaj ruse…!
KUJDES !
Fare qetë,pa u penguar nga askush (me ndihmen e muslimanëve shqipfolës) është në lojë.
Nga unë
PAL Islam Idrizi.
Ti që ha bukën e turpit,me mishin një kafshe të ngordhur!
Kujdes!
Mendoje edhe njëherë rrugën që ke zgjedhur.

Shperndaje ne
Updated: 30 Maj, 2019 — 05:12

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.