Lavdrim Muhaxheri i sotëm është serb !

 
E dini që Serbia tallet me ne. Cila është e vërteta e Lavdrim Muhaxherit « kasapit «  të Kaçanikut ?

Sipas të gjitha gjasave Lavdrim Muhaxheri është vrarë në Siri, kështu shkruanin gazetat serbe, Por  tani ai »qenka gjallë «  sipas tyre dhe po e shëtitka Evropën me pasaportë dhe emër të rrejshëm Boban Depiç . Maskaradë serbe ?

Turpi i  Kosovës ,Lavdrim Muhaxheri behët lodër në lojërat serbe kundër Kosovës . Sipas  shtypit serb «  ai është vërejtur në kufirin e Kosovës me Serbinë qendrore. (Srpske službe bezbednosti primetile su ga, navodno, na granici Kosova i centralne Srbije.)
Serbet « supozojnë «  se Lavdrim Muhaxheri i lindur në Kaçanik ( në jugun e Serbisë  ) me 120 xhihadist paska ikur nga Siria dhe qenka në Serbi (Sumnja se da je Lavrim Muhadžeri, rodom iz Kačanika, na jug Srbije i Kosovo i Metohiju došao sa još 120 džihadista, koji su pobegli sa ratišta u Siriji ).
 
Lavdrimi  paska ardhur me pasaportë dhe emër të rrejshëm Boban Depić në vizitë të njërës nga gratë e tij në Kosovë  (Letos je uočen na granici Kosova i Srbije gde je išao da poseti jednu od svojih žena. Ta žena je bivša supruga njegovog saborca koji je poginuo u Siriji. Ima indicija da se nedavno vratio na Kosovo i to sa grupom od 120 džihadista albanskog porekla koji su se vratili sa ratišta – rekao je izvor iz kosovskih bezbednosnih struktura, a preneli beogradski mediji. )
 
Sipas gazetave serbe Boban Depić e kishte pasaportën serbe edhe mbiemri Depić nuk « qenka «  emër i zakonshëm serb. (Muhadžeri je primećen na jugu Srbije gde se kretao sa pasošem na ime Bobana Depića. Pretpostavlja se da je taj pasoš izdat u Srbiji, mada za to nema zvanične potvrde, a i prezime Depić nije karakteristično za Srbe.)
 
Miq të nderuar deri kur do të jemi lodra serbe në shërbim të qëllimeve të tyre ?
 
Kosova ka me çka të merret , por ne merremi më maskaradat serbe të përgatitura posaçërisht për ne .
 
Të mendojmë ndryshe !
 
Referencat :
 
 
 
 
 
 

Fahri Xharra,09.05.17
Gjakovë
Shperndaje ne
Updated: 9 Maj, 2017 — 17:13

The Author

Fahri Xharra

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.