Shkrimtari Rrustem Geci zgjidhet Ministër i Mbrojtjes i Republikës së Çamërisë ….

Zyra e Kryeministrit të Republikës së Çamërisë

K O M U N I K A T Ë

Në mbledhjen e Qeverisë së Republikës së Çamërisë të drejtuar nga Kryeministri i Republikës së Çamërisë z. Ali Aliu, ku ishte i pranishëm edhe Presidenti i Republikës së Çamërisë z. Festim Lato dhe Ministrat në qeverinë e tij, u bisedua për temat me ndjeshmëri për Shtetin e Çamërisë. Me këtë rast u bënë edhe disa ndryshime dhe emrime në Qeveri.

Me propozim të Presidentit Lato, Kryeministrit Aliu, dhe të Ministrave në qeveri, Ministër i Mbrojtjes i Republikës së Çamërisë u emrua, shkrimtari Rrustem Geci.

 

Kryeministri i Republikës së Çamërisë

Z. Ali Aliu

Den Hagë, 23.11.2017

Shperndaje ne
Updated: 26 Nëntor, 2017 — 16:17

The Author

Admin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Bashkimi i Shqipërisë © 2014 Bashkimi i Shqiperise
Show Buttons
Hide Buttons