T’I DALIM ZOT VETES..!

ZGjIM I VONË

Zani i arsyes
Si am’z e nanës
Ç’po i thirr dijes
E po i bie kumbonës
Natë per natë
Lugjeve t’ jehonës
N’dritën e hanës
Për zgjimin e vonë
Te ndërgjegjes fjetun
Për kalvarin tonë
T’nji andrre te tretun
T’mbetun n’deshirë
Sa vet toka e lashtë
Për fjal’n e lirë
Qi thuhet pa pra
Qi shpërthen me za
Qe don për t’u dasht!
Ajo çka s’asht da
Nga ju e nga na
Dhe zoti na e dhasht!
Besë e shpresë ne nji
Se kan për me ndrrij!
Illzit n’Arbni!

© Kasam ShAQIEVELA

Shperndaje ne
Updated: 27 Mars, 2018 — 18:34

The Author

Kasam SHAQIRVELA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.