Letërsia Kombëtare e Rilindjes: Ҫajupi dhe Shqipëria

Cajupi_shqiperia_feja

„Shqiptarët? Sot  s‘ka  shqiptarë,
  turku,  greku na  kanë  përndare!
  Prifti,  hoxha,  kisha  dhe  xhamia
  na  gënjejnë… U prish Shqipëria…       
 1902

Andon Zako Ҫajupi

Shkrimtarë, veprimtar i Rilindjes Kombëtare Shqiptare     

Shperndaje ne

The Author

Admin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.