Prilli i festave dhe i gëzimeve.

Martesa e Gjergjit me Donikën 1951-dhe “Vallje e Fitores”1467.
Prilli i festave dhe i gëzimeve.

Ç’dasëm bëri Arianiti,
Atë natë kalaja ndriti,
Kënga dhe vallja buçiti,
Çelën llamba,ndezën pisha,
Plot tryeza me të gjitha,
Mish dashi, Labërie,
Verë Parge, Çamërie.

“Fitorja e fundit e ushtrisë
arbërore, udhëhequr nga
Gjergj Kastrioti në Krujë.
Ndalni vajtimin për të
rënët dhe shijoni
gëzimin e fitores”!

Shperndaje ne
Updated: 9 Janar, 2019 — 20:27

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.