Duajeni e nderojeni mëmëdheun

Një fjalë e urtë popullore thotë:
Askush nuk e vë këmbën e shëndosh mbi therra!
–Shqipëtar,nëse nuk doni të ket luftë!
Duajeni e nderojeni mëmëdheun.
–Në të kundërten…???
Do të vin të tjerë,do të shtiren sikur e duan!
Pastaj,ti, ti në vendin tënd, do të jetosh si i huaj!

Shperndaje ne
Updated: 30 Maj, 2019 — 04:58

The Author

Islam Idrizi

1 Comment

Add a Comment
 1. OUUU,GJERGJ KASTRIOTI SKENDËRBEU-HEEEJ,GJEGJKA SI MOTI I ZOTI KËTI DHEU;OH,SI
  PËRJETË MOT,EDHE SOT;KRYLEGJENDA
  BASHKA ME KRYLEGJENDARËT,SI DHE HYREGJENDA DASHKA ME HYREGJENDARËT,SHEKULL MË
  SHEKULLORE;TEMPULL MË TEMPULLORE;
  BIJË E BIJA TË ARBËRIT-PRIJË E PRIJË ZË KALTËRIT;KALTËRIE QIELLORE-ORE,VTARËRIE
  DIELLORE;PLOTË RREZE RREZATIMI;
  BOTË BREZE BREZATIMI;KUMTI KUMTESA,ZËRI NGA MALI-LUMTI LUMBESA,OU,NDERI IDEALI;
  RIGUFUAR RIGUFIMI SHEMBULLORË-
  TRIUMFUAR TRIUMFIMI SHËKULLORË;RINGJALLUR MADHESHTINË-PRINSTRALLUR ARBËRINË,OH,
  SHTAT PALË NËNTOKË,SHTAT PALË
  QIELLI;SHTAT VALË OJ,NËNËLOKË;SHTAT VALË RREZE DIELLI;ZENË SHPRESA TRIME,AAAH,
  NËNË BESATIME:DUANI E NDERONI
  MEMËDHEUN-DUANI E NDERONI ATDHEUN;PLOTSONI O ZOTRONI AMANETIN AH,SI PRINDI;OH,
  NA RILINDI,NA RINGRITI;HEEEJ,
  BABË OJ SHKABË DHE,NËNË OJ GJENË;KRENE KRENARIA-DRENE DRENARIA,TË RIPËERTRIHEJ
  DHE,TË INTERNGRIHEJ;TË ZOTËT
  TERË MOTËT,TË PARTË MË TË ARTË,TËRË KRYLEGJENDARËT,MË HYREGJENDARËT,GADISHULLIT
  AH,KËTI ISHULLIT;BERË VLERËS,
  TERË NDERËS,KOLOSALË OUH HEJ,MË IDEALË,MBARË BOTËRORE,MBARË NJERËZORE;VËLLAZËRO
  RIHIRO FARË SHKRIPKA VËRRIA;
  OUUU,PELLAZGO ILIRO MBARË SHQIPTARIA,HEEEJ-ORE,PELLAZGO ILIRO MBARË SHQIPTARIA!
  SHUM TË FALA,REFUGJAT LUFTË,
  PËRZENË ME DHUNË,NGA FASHIZMI SERBË,MU O,PREJ KOSOVË E,GJËR NË NEW JERCEY,USA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.