Motra e vëllezër,miqt e mi!

Ka kohë dhe në mënyrë të vazhdueshme, marrë kërkesa për tu bërë miq me mua, në Facebook,
nga “Shqipëtarët” që jetojnë dhe veprojnë në turki!
Unë,refuzoi ti pranoj.
Dy janë arsyejet: Ata në profilin e tyre paraqiten me flamurin turk!
Dhe tjetra, më pyesin së cilës fe i përkas!!!
Këtë të dytën! Më (msn) pyesin pasi ta kem refuzuar kërkesën.
Përderisa jan këto pyetje të çuditshme nga ana e tyre! Unë do të vazhdoi ti refuzoi.
Kur unë u përgjigjem: Jam me gjakë e fe…atë që kishin të parët tanë, që kishte edhe KRYEZOTI ynë Gjergj Kastrioti,ata stopojnë dhe shkëputen nga komunikimi!
Nëpërmes kësaj fotoje,që kërkojnë nga unë,të heqi dorë se…!!!
Këti shkrimi të shkurtër,thërras gjithë Shqiptarët që jetojnë e veprojn në Turki,mos të dëgjojnë hoxhallarët,individ që jetojnë me gënjeshtra, ata të cilët përfitojnë nga situatat, manipulojnë dhe deformojnë të vërtetat.
Mjaftë.
Një ditë,ne do ta kemi rradhën, drejtësia nuk do t’ju kursej asnjërin nga ju. T’fusni përçarje mes shqiptarëve!?
Unë, kam qenë në turki në viti-1986-, kam kaluar jashtzakonishtë mirë me Shqiptarët atje. Asnjëher nuk është zënë në biseda, se cilës fe i përket,kemi folur e heçur mallë me të gjithë paperjashtimë, pa këto ndarje që sot mjerishtë bënë feja dhe “njerëzit”(hoxhallarët) në krye të saj.
Nëse vërtet do…?
Po.
Nuk dua ta injorojë asnjë njeri, por nëse juve injoroni vetvetën! Atëher me mua nuk ju lidhë asgjë.
Mos dërgo më kërkes duke u paraçitur… gjëja shih sa shumë jemi!???
Si Shqiptarë-e, ju mirpres edhe në shtëpi, e lere më ne FB.

Pal
I.Idrizi 02.07.2019

Shperndaje ne
Updated: 7 Korrik, 2019 — 17:33

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.