BASHKOHUNI,BASHKIMI BEN FUQINE.

-Po atdheu im, kur do te behet nje

dhe i lire,e me C’far munimi ??
-Kapja rob e disa komandanteve te ushtrise se Arberit,nder ta edhe Moisi Golemi, ne betejen e zhvilluar neVaikal me 1464, kunder hordhive turke.
Me pas ekzekutimi i tyre ne menyre shume c’njerezore,
qe u behet atyre ne Konstandinopojë ( sot Stamboll), nga ana e pushtuesve osman (turk), duke e poshtruar ate dhe luftetaret tjer shqiptar, ne sy te te gjithve…
-Kjo e beri Gjergj Kastriotin te mendonte dhe te pyeste?
-Edhe une vazhdoj te pyes, por jo me fuqin dhe zerin e te madhit Gjergj, por si nje njeri i zakonshem!
Shoh klasen politike shqiptare sot,Shqiperi e Kosove gjithandej ne trevat shqiptare dhe PYES!
Kur do arrijm te kuptohemi, te punojme, te forcojm,te unifikohemi si komb,te jetesohet endrra e cdo shqiptari,eshte porosi nga te paret,eshte then e rithene,percjell e ripercjell brez pas brezi!
BASHKOHUNI,BASHKIMI BEN FUQINE.
Unitetin ta kemi me njeri tjetrin per te miren e atdheut, llirin e tij.

Shperndaje ne
Updated: 27 Tetor, 2017 — 14:39

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.