Islam Idrizi: REAGIM-ndaj te gjithe atyre qe,pa fije turpi,shajn,fyejne dhe arrijne deri aty sa edhe kercenojne (…) ne adresen time!

SQARIM-Te nderuar miq,shoke dhe familjar,te gjithe ju qe keni qene gjithmone KRAH
i fuqishem i imi.
-Nga te gjitha trevat shqipfolese,thuehet te jene afersishte -900 individ, te perber(ndar) ne grupe,ne menyr te organizuar nga “imamet-shqipfoles”,sot ata marrin pjes ne luftrat qe po zhvillohen ne boten Arabe!
Nga keto grupime i bie se:Nese secili te ket vrar nje,do te thote se afesishte te vrar jane -900.njerez ne token,ne shtepin e tyre…!!!
-KJO NUK KA QENE KURR’E NE TRADITEN E SHQIPTARIT.
Atje ata vrasin pa dallim,vetem sepse ata bendojne,besojne shume pak ndryshe,per te njejten fe (muslimane)!
Pra vrasin ne emer te fese, poshtrojne mbare kombin shqiptar!
Personalishte kjo me shqeteson shume,andaj,nuk do hesht kurr se reaguari. -Do perpiqem me gjithe fuqin qe kam,te jem krah i te gjithe te rinjeve,ne menyre qe mos te bien ne ndikimin e manipulatoreve,ne duarte e imameve-hoxhallareve kriminel.
Shqiptaret kurr nuk kan pasur ne traditen e tyre te vrasin te dobtit!
Te vrasesh ata qe tashme jan te gjunjezuar,perpara nje masakre q’njerezore…???
Ne si popull kemi ndihmuar,ne rrethana dhe kohe te ndryshme,individ dhe popuj tjer,duke sakrifikuar dhe vene ne rrezik jetet tona!
Kjo qe,”djemt dhe vajzat tona”te kriminalizojne gjithandej ne emer te “fese”…!!! Eshte e pa falshme dhe e patolerueshme,eshte krejtesishte ne kundeshtim me vlerat tona kombetare.
“Ata vrasin,torturojn,masakrojne popuj tjere ne emer te fese”,te nje feje e cila udhehiqet nga bashkesia islame”shqiptare”(Shqiperi-Kosove-Maqedoni)! Pra per mua jan gjithqka tjeter por shqiptar JO.
Une vertet e kam emrin Islam,por ky emer,nuk ka te bej me mua asgje.UNE THJESHTE, JAM -SHQIPTAR.
-A jeni ju ata qe dje ishit perkrahesit me fanatik te “vllaznim bashkimit”me jugosllavet! -Sot po te njejtit,tashme te konvertuar ne “musliman te perkryer”,TURP.
Pikrisht,ju ishit ata qe ndihmuat sllavet,ne shpernguljen e shqipetareve per ne turki…!!!
Kujto vitet -1955-56 e ne vazhdim…!!!
Kujto Sanxhakun,krejtesishte te tjetersuar(asimiluar)nga ju hoxhallar.-
Kujto gjithe ato xhamia te ndertuara para dhe pas luftes se fundit ne Kosove, Maqedoni e ne gjitha trevat shqiptare!
U ndertuan ato xhamia ne emer te besimit e te fes… ?
JO,JO ju deshtet ti benit te gjitha tokat shqiptare si ne Sanxhak!
Une nuk do hesht kurr’e.Keta servil te ruseve,te turkut apo cilit do qofshin,nuk do u le hapsire, qe te luajn me fatin e te rinjeve e te rejave shqiptare.-
Me fatin e nje populli te sapo dal nga lufta dhe ben gjithqka per te mbijetuar! Te neperkembet vlera e te qenurit shqiptar,traditat e ruajtura nder shekuj,te njelloset e tera nga disa psikopat imam(hoxhallar)…!!
Per mua, keta te fese “muslimane” e ne veqanti ata qe jane ne krye te saj, kan qene dhe vazhdojne te jene mbrapa shume me kohen,jan antivlere dhe ANTIKOMBETAR.
Keta kriminel imam,mbajne besimtaret e tyre “musliman”,duke u shtirur si te dhimshum ne ngjarjet qe po zhvillohen ne vendet arabe,derdhin “lot”Krokodilli…!!!
Ne anen tjeter vazhdojne te pregadisin viktima tjera per lufte me qellim perfitimi…!!
Imamet(hoxhallaret) i gjen ne qdo kohe bashkepuntor,servil te t’gjithve,e ne dem te interesave kombetare shqipetare!
Te paket jan ata te komunitetit”musliman” qe kontribuan ne qeshtjen ton madhore!
Shumicen prej tyre i gjen te perqendruar kryesishte,tersisht ne fe dhe aty ku ka lek(pare),e ne fakte do duhej te ishte e kunderta,por…??
Andaj ne duhet ti SABOTOJME,DENANCOJME.TI DENOJME DHE TE DISTANCOHEMI NGA KETA KRIMINEL.
NUK DUHE LEJUAR QE KETA PSIKOPAT TE PERDORIN NJERIUN DHE FEN,BESIMIN TON PER TU VETPASURUAR DHE AQ ME KEQ ME GJAKUN E TE TJEREVE.
Shperndaje ne
Updated: 21 Dhjetor, 2016 — 06:43

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.