Përshëndetëni trimat e Idriz Seferit, Hasan Prishtinës, Bajram Currit etj…

-Bashkatdhetarë të nderuar,gjithë ju përdorues të kësaj rruge!
KUJDES!
Kujdes me shpejtësinë!Nga ulja e shpejtësisë, jo vetëm që kurseni jetët tuaja, por edhe përfitoni shumë,përveç bukurisë që ka Gryka e Kaqnikut,natyra e historia e tij!
Ndaloni,po e patët këte mundësi!
“Përshëndetëni trimat e(vet ata)Idriz Seferit,Hasan,Prishtinës,
Bajram Currit” etj.
“Ata i keni aty,mes maleve,në të dy krahët e rrugës,në pritje akoma!
Dhe mos i pyesni përse!
Trimat dijnë arsyejen…njohin pabësit e turkut,sulmojnë gjithmonë,pas shpine,siq bëjnë frigacakët”!
Përveç kësaj,ata nuk do largohen që aty,pa u marr Shkupi.
Posht urës! Mbase do shihni kockat e ushtarëve turk,nuk është për tu çuditur,janë mija e mija të tillë.
Prandaj është ndërtuar kjo urë gjigante!?
Që mos të shkelet mbi kockat e tyre!
Dhe më e çuditshmja…pritet!?
Por ne,edhe pse të vrarë si armiq,në respektojmë,nuk shkelim mbi varre të kujdoçofshin.
Per kete te fundin jam shume dyshues…perse gjithe ky investim? A mos valle per te ruajtur vendin ku vdiqen, mija e mija osman-turk,si armiq te kombit Shqipetare!???
-Mos harroni,mos trazoni,çetësinë e trimave,me kujdes në vozitje!
Pal Islam Idrizi 13.07.2019.Ingolstadt.

Shperndaje ne
Updated: 25 Korrik, 2019 — 20:46

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.