Poezi nga Ardian Haziri: E ZEZA QË HUMBI

E ZEZA QË HUMBI

Në errësirë mes katër muresh
Syri njeh vetëm të zezën
Dhe pyetje bëj unë
Diell, ti ku e ke rrezën?

Fare e vogël një shkëndijë
Erdh, e mposhti errësirën
Syri kërkon të tjera ngjyra
Të zezës i dha lamtumirën!

Ardian Haziri

Shperndaje ne
Updated: 21 Qershor, 2017 — 19:32

The Author

Adrian Haziri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Bashkimi i Shqipërisë © 2014 Bashkimi i Shqiperise
Show Buttons
Hide Buttons