Hoxhallaret me ish hyqmetin serbo-jugo-sllave dje dhe sot….

Une nuk di dhe nuk dua kurre te shpif.
Jane te verteta.
Shume shok dhe shoqe (te burgosur politik) jane viktima te spiuneve hoxhallar,ne kohen e ish jugosllavise.
Ose me sakte KUJTOJENI vitet 1956-57 gjat aksionit famkeq, “grumbullimin e armeve”!
Ikjen masive te shqiptareve per ne turqi dhe rolin qe pati apo ndikimi i hoxhallareve ne shpernguljen e tyre, duke e quajtur turqin si gjenet (parajs) etj.
Pse hoxhallaret i drjtonin per ne shkup e jo diku tjeter?
Pse u shkonte hoxha per “vizit” familjeve qe pasi ishin dermuar,sakatosur,gjakosur,burgosur edhe vrare nga dora e UDB-se nen udheheqjen e kriminelit,A. Rankoviqit?
Cila ishte marveshja e fsheur ne mes Rankoviqit dhe haxhallareve dhe spiuneve te tjere,ne ato kohe per debimin e shqipetareve?
Jan njemij pyetje qe duan sqaruar nga vet kleriket (BIK-u)e kesaj feje.
Vazhdojn akoma lojen e dinakrise dhe kete her…!??
Loja eshte te harrohen te gjitha mekatet e se kaluares duke sjell probleme tjera edhe me serioze.
Une nuk i harroj dhe do ti nxjerri nje nga nje.
Shqiptaret e ish Jugosllavis i perkasin Shqiperise dhe askujt tjeter.
Kazermat apo bazat te armiqve qe ju i quani xhamia do tu vie vundi.
Ne jemi ata qe do te vendosin ti ndertojme apo jo,shqiptaret.
Jo ju, e as turku,as shtet arabe, shkjau apo dikush tjeter.
Islam Idrizi

Shperndaje ne
Updated: 19 Dhjetor, 2017 — 04:24

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Bashkimi i Shqipërisë © 2014 Bashkimi i Shqiperise
Show Buttons
Hide Buttons