Thënje Kombëtare: Edith Durham

Edit_durham_kombi_feja03“Shqiptarët nuk duan t’ia dijnë fare për fenë,

ata i bashkonë kombi dhe jo feja.”

Edith  Durham

Mary Edith Durham (Meri Edit Daram, 1863 – 1944) ishte udhëtare, artiste dhe shkrimtare e famshme angleze e cila u bë e njohur me vështrimet antropologjike të popujve ballkanas nga fillimi i shekullit 20.

Shperndaje ne

The Author

Admin

1 Comment

Add a Comment
  1. ËSHTË E HABITËSHME QË TË GJITHË TË HUAJT THONË.”SHQIPTARËT VËNË MBI TË GJITHA KOMBIN”-DHE ANTSHQIPTARËT E SHQIPËRISË E TË KOSOVËS-TË THONË SE PËRPARA SE TË,JEMI SHQIPTARË-JEMI MYSLIMANË-TURQË DHE ORTHODHOKSË-GREKË E SERBË.VALLË Ç’FARË DUHET TË NA THONË MË SHUMË,QË TË KUPTOJMË SE ATA JANË TË SHITUR DHE KANË MARRË ÇEKUN,PËR TË LUAJTUR ROLIN E KALIT TË TROJËS-KUNDËR SHQIPTARËVE?!JU DFREJTOHEM TË GJITHË SHQIPTARËVE:”?VETË VENDET MYSLIMANE JU HEQIN KOKËN ATYRE,QË NUK JANË MYSLIMANË.SHQIPTRË,KUDO,KU JENI!ZGJOHUNI!INJORANTËT ANTISHQIPTARËT DUAN TA VRASIN SHQIPËRINË DHE ÇPËSHTJEN SHQIPTARE!TË GJITHË NË KËMBË ME TË GJITHA MJETET- TË LUFTOJMË PËR TË NDALUAR KATASTROFËN!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.