Hoxhallarëve psikopat!

Sulltan Murati-VRASËS-sipas BIK-ut,”hoxhallarëve”psikopat,
shpallet”hero”!
Kurse për KRYEZOTIN GJERGJ KASTRIOTIN
(thon gjakprishurit) është histori që duhet diskutuar-studjuar!
E turpshe,e pafalshme.
-Dikur, kur i pyeste dikush hoxhallarët për pushtuesit turko-sllav,se si të dalim nga duart e tyre,si t’mblidhemi,
vetorganizohemi, krah njëri tjetrit e të luftojmë për liri!
Përgjigjëja e tyre ishte:
“Pshëëët,tu thaftë goja, se na dëgjojnë”.
“Shëëësh,me hyqmet (shtet) nuk ka lojë”.
“Hyqmeti e ka dorën e ran”.
Hymeti e ka dorën e gat,t’mrrin edhe atje ku ty nuk të shkon menja”.
Dhe kur binte në pozit që nuk dinte përgjigjeje
(në fakt nuk dinte kurrë as dje e as sot)”aaaa këto jan punt e hyqmetit”etj.
Ose në shumicën e rasteve, paraqiste gjithë bisedën në stacionin e parë të gjendarmarisë turke-përkatësishtë-policisë jugosllavë.

-Kurse sot, i ke gjithandej,në fushat kundur një cope të vogël shteti që mezi mbahet.
Sot,sot i ke në ball të dezinfomimit-deformimit të historisë dhe jo vetëm.
I ke,gjithandej të shpërndarë duke përhapur propagandë,për ta braktisur,bojkotuar institucionin-shtetin,ligjet e tija.
Mjafton të përcjellësh faqet e predikuesëve të kësaj”ideologjie”primitive që s’ka t’bëj aspak me besimin.
Shprehëje shfrenuese,sharje,fyerje,gjithë ai zemrim,në adrës të historisë e shtetit!
Frymzuesit kryesor për braktisjen e vendit nga të rinjët Shqiptarë,jan hoxhallarët.
Të njejtën kohë,mbush dhe u ofron mundësi -lesharabëve-të investojnë me xhamia (kazerma) dhe të bëhen banor…!
-Ma TURP… nuk ka ku shkon.

E di,shumë nga ju,e keni marr këtë punën e fesë,si me inati,pa e njohur!?
Ani,por kështu…kokën do ta theni me gjith të.

Pal
Islam Idrizi 31.07.2019 Ingolstadt.

Shperndaje ne
Updated: 1 Shtator, 2019 — 20:10

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.