KALAT vendestrehim i kreshnikeve , fole shqiponjash…

— Kalat tona,shekuj e shekuj me radhe rezistuan,perball stuhive te kohes,pushtimeve te pa numerta…!
Ishin vendestrehim i kreshnikeve dhe jo vetem i tyre,”fole shqiponjash”…!
Te ndertuara nga te paret, me mjeshtri dhe mbrojtur me trupat dhe gjakun e tyre…!!!
Keto KALA kerkojne te degjojne zerin,kengen,vallen e bukur te shqipe,te -QESHURAT E FEMIJEVE-,brezit te ri, per te cilin luftuan dhe dhane jetet e tyre…!!!
Ne keto KALA, fshihet dhe ruhet me fanatizem, gjithe e kaluara,historia e nje populli fisnik dhe bujare nga muret e saj.!!!
Prandaj ju bej thirrje te gjithve kudondodheni:
Shqiptare,bije dhe bija te Arberit,me -23.04.2017 i bie dite e diel. -Te bashkoheni dhe ti beni keto KALA TE KNAQEN ME PREZENCEN TUAJ,..!!
FEMIJET,BREZIN E RI PER TE CILEN,TE PARET DHANE GJITHKA PATEN NGA VETJA E TYRE, QE TE JETOJNE DHE TA TRASHIGOJNE KETE VENDE TE BEKUAR TE SHQIPTAREVE…!

Te lutem shume shpendaje nese….!!!

Islam Idrizi.

Shperndaje ne
Updated: 6 Prill, 2017 — 12:35

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.