Thënje Kombëtare: Herodoti

Herodoti_pellazget01

“…Ilirët    janë    pasardhësit  e   pellazgëve në   gadishullin   tonë.
Si   lashtësi   e   si   qytetërim vetëm   tre   popuj  numërojnë   mijëvjeçarë 
të   thellë:  Ilirët,  Maqedonët   dhe   Epirotët.
Herodoti

Shperndaje ne

The Author

Admin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.