Prof. Përparim Kabo – le ta thonë me gojën plot “Unë jam shqiptarë dhe gjuha shqipe është më e vjetër”(Video)

prof_perparim_kabo

…Por edhe për shqiptarët që jetojnë  jashtë atdheut që për njëmij e një  arsye   e kanë  lënë atdheun të mos e humbin lidhjen me gjuhën shqipe, dhe nëse dikush do të  tentoj ti vërë në një pozitë të vështirë gati , gati carmatonjë  për ti thënë se “Kush je ti e me cfarë mund të krenohesh ti ?“ le tja thonë me gojën plot “Unë jam shqiptare dhe gjuha shqipe është më e vjetër” ta ndjekim…

Shperndaje ne

The Author

Admin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.