Ftesë: Promovohet libri “Feniksiada e Gjinit” në Prishtinë me 4 Janar 2017…

Promovohet libri shumëpritur mbase 45 vite i Poetit të madh Kosovarë  Haxhi Morina Gjini . Libri i parë që do të promovohet  në vitin 2017, në sallën e Bibliotekës Kombëtare në Prishtinë me 4 janarë 2017.
Këto libra  ishin të djegura gjatë luftës së fundit, e që tani poeti i ka  kthyer sërish në jetë. Lufta mund te vret, ta djeg letren e shkruar, por asnjeher idealin perte cilin shume atdhetare dhane jeten per clirim. Historia mbeti me te shkruar dhe kjo i vret armiqte tane, prandaj vrasin letersine tone, te shkruaren e gjuhes sone, por sado te eger jane armiqte do te botohen dhe do te trefishohet letersia jone kombetare, e cila si synim ka te verteten tone historike, te mohuar nga po kta armiq qe i dogjen poetit tone te madh Haxhi Morina Gjinit botimet.
Prandaj ftojme: me 4 Janar 2017 në sallën e Bibliotekës Kombëtare në Prishtinë ne ora 12:00 behet promovimi i librit: FENIKSIADA IME – Autor Haxhi Morina Gjini.

Shperndaje ne

The Author

Gjini Haxhi Morina

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.