Letërsi Kombëtare: Ardian Haziri – Birit tënd, AtDhe

Birit tënd, AtDhe

A-tdheut, jetën që t’jetë i lirë;
D-ashuria Kuantike më së miri tregon;
E-rrësirë, prapa grilave pa mëshirë;
M-ëmë Nazifja, jo nuk e loton.

D-isident, madje shumë përtej tij;
E-pokë qëndrese, e luftës për liri;
M-ustafë i Gjarpinjve t’gjakut;
A-tdheut, kështu i doli hakut;
Ç-ast që më bëri për të t’kujtuar;
I-she dhe do të mbetesh i paharruar.

Ardian Haziri

Shperndaje ne
Updated: 24 Janar, 2024 — 07:56

The Author

Ardian Haziri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.