Ju urojmë lexim të këndëshëm, mireserdhët.

Postimet e reja

Patologjia e nacionalizmit ballkanik

Si pasojë e nacionalizmi etnik, ngjizja e demokracisë në vendin…

Europa e bashkuar në Europën e quajtur “Shtrigë e vjetër” !?

  Shkruan: Mehmet Latifi Na mbytën me Europën e Bashkuar!…

Unë dhe qeveria jonë nuk do të rreshtim së punuari për të rilindur Shqipërinë…

Pritja madhështore për Kryeministrin shqiptar në Preshevë ARTEMISA HOXHA Mijëra…

Serbia, macja që kërkon të bëhet luan

Shtrembërimi i fakteve historike Ekziston teoria e “zhvillimit të serbëve…

Lutu n’emër të paqes, pajtohu n’emër të atdheut!

E marte 4 Nëntore 2014, Ai që ka zemër  njeriu…

Uh! Evropë, ti kurva e motit

3 Nentor 2014 Nga Aurel Dasareti  Uh! Evropë, ti kurva e…

Gjuha shqipe gjuhë hyjnore

                                                                                                                    4 Nentor  2014. Nga Aleksandër Hasanas (Mili Butka)  Tek kjo…

E verteta se kush jan shqipetaret dhe greket e lashte

Nga Margarit Nilo Shenim: Me falni lexus, ndoshta u veshtiresoi…

Një përgjigje e shkurtër, për ata që “vdesin” për Ali Ahmetin!

28/10/2014 18:19:00 Kane bere përshtypje disa deklarata te Aliut per…

FRUSTRIMET E SERBËVE DHE INFERIORITETI I SHQIPTARËVE

Publikuar: E mërkure 22 Tetor 2014 Loja që shpërfaqi fytyrën…

Bashkoji kokat Shqipe Flamuri!

Publikuar: E enjte 30 Tetor 2014,  Urtësi nga më të…

Rikthimi i histerisë nacionaliste serbe, një përpjekje retrograde për rajonin dhe Evropën

Publikuar: E mërkure 29 Tetor 2014,  Raportet serbo-shqiptare Serbia ka…

Epoka e kaosit

Richard Haass E enjte, 30 Tetor  Ajo që mund të…

Çfarë përjetuan nga osmanët, shqiptarët që deshën të kthehen në krishterim!?

Tekstet e shkruara nga Jean-Claude Faveyrial (1817-1893), autor i librit…

Kthehuni fytyrë me fytyrë, vëllai me vëlla! Pyeteni Zotin, drejtësinë, Kushtetutën,

“Jam Zot i Kosovës, pronari jam unë: Populli!” Publikuar: E…

Fol shqip! Jeto shqip! Puno shqip! Vdis shqip!

Publikuar: E hëne 27 Tetor 2014, Kompania “M-Silosi” ishte në…

O me Perëndimin, o me Lindjen!

O me Perëndimin, o me Lindjen! Publikuar: E premte 31…

 

Shperndaje ne